Baza wiedzy o usługach hostingowych

Serwer. Co to takiego i do czego jest potrzebny?
Serwer to nic innego, jak komputer stale włączony i podłączony do internetu. Wyposażony jest w specjalne oprogramowanie do obsługi usług internetowych. Dzięki czemu można opublikować stronę www, korzystać z poczty internetowej i przechowywać różne pliki (zdjęcia, teksty, programy, zasoby firmowe). Jest to miejsce, w którymprzechowywane są (znajdują się) wszelkie pliki, skrypty i inne dane niezbędne do zainstalowania i istnienia strony (portalu, serwisu) www.

Konto hostingowe można założyć w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca pod warunkiem dostępu do sieci internetowej. Dziś na serwerach można z powodzeniem uruchamiać programy księgowe i inne, które są dostępne dla wszystkich pracujących w firmie (często w różnych miejscach).

Serwer wirtualny jest to wydzielony fragment z ogólnej powierzchni serwera, który dzierżawi klient w momencie podpisania umowy na określony czas. Nie obchodzą go już koszty związane z uruchomieniem własnego serwera, takie jak sprzęt, prąd, chłodzenie, dostęp do Internetu, zasilanie awaryjne, administrator - pracownik do obsługi serwera, itd.

Co jest dla Ciebie ważne?

Szybkość działania i przetwarzania danych, niezawodność, serwis (24h), pojemność serwera. To wszystko możemy mu zaoferować.

  • transfer miesięczny – ilość informacji przekazywana pomiędzy serwerem a Internautą, a inaczej ruch jaki generować będzie strona www oraz poczta przychodząca i wychodząca. Każda wizyta na stronie to transfer plików do przeglądarki. Przykładowo 1GB transferu to około 30,000 wyświetleń strony, czyli 3.000 - 5.000 wizyt miesięcznie.
  • powierzchnia dyskowa – powierzchnia na stronę www (ftp), pocztę, bazy danych. W zależności od wymagań klienta należy mu zaoferować najkorzystniejsze rozwiązanie i ewentualnie doradzić podział.
  • domena/subdomena – czyli adres internetowy, np. mentora.pl, profisite.pl. W naszym wypadku ta ilość jest nielimitowana, dzięki czemu klient ma możliwość uruchomienia w jednym pakiecie hostingowym kilku stron pod dowolnymi domenami. Jeden z operatorów kilka miesięcy temu oferował w momencie rejestracji domeny .pl dodatkowe dwie .com.pl i .eu gratis przez 1 rok.
  • skrzynka pocztowa – Miejsce na wiadomości (e-maile). Również ilość nielimitowana. Dzięki temu klient może stworzyć bez ograniczeń i dodatkowych opłat dowolne adresy dla każdego pracownika, działu, itd. Mogą one mieć następujący kształt: biuro@stronawwwa.pl, kontakt@stronawww.pl, marketing@stronawww.pl... Należy pamiętać, że tylko niektóre firmy mają w swojej ofercie nielimitowaną liczbę skrzynek.
  • baza danych - oferujemy aż 10 baz danych, dzięki czemu klient ma możliwość uruchomienia wiele witryn i portali na tym samym koncie hostingowym.